Wyniki finansowe Netent w I kwartale

Kategoria: Kasynowe nowości | 20 kwietnia 2017

Szwedzki gigant, prawdopodobnie najpopularniejszy soft dostarczający m.in. automaty do gier online, a mowa tutaj oczywiście o NetEnt, opublikował w ostatnim czasie raport finansowy za pierwszy kwartał, w którym to zanotował wyraźny wzrost w porównaniu do ostatniego zestawienia. Swoją zasługę mają w tym z pewnością nowe sloty producenta.

Kluczowymi wskaźniki finansowe za kwartał kończący się 31 marca 2017 były:

– Przychody 398 milionów SEK, co daje aż o 15,2% więcej
– Zysk operacyjny większy o 6,3% dający 136 milionów SEK
– Po opodatkowaniu zysku 124 milionów SEK, mamy o 1,8% więcej w stosunku do ubiegłego roku

Firma poinformowała również o piętnastu nowych umowach z klientami, które zostały już podpisane. W trakcie projektowania mamy natomiast kolejne sześć nowych kasyn.

Mówiąc o wydajności spółki, NetEnt CEO Par Eriksson powiedział: “W dalszym ciągu realizujemy naszą strategię. Wzrost przychodów w niedawno zamkniętym kwartale pokazuje efektywność naszych uwag, które wdrożyliśmy w życie przed jego rozpoczęciem.”

“Po raz pierwszy, gry Netent zostały wprowadzone na rynku regulowanym w Meksyku, a firma ogłosiła, iż pierwsza gra dla wirtualnej rzeczywistości zostanie opracowana w 2017 roku.”

“Do końca 2017 roku, widzimy warunki do dalszego i stabilnego rozwoju obsługiwanych przez nas gier. W planach jest zwiększenie udziałów na rynku w Wielkiej Brytanii oraz Ameryce północnej. Trwa również zaawansowany projekt usprawniający gry mobilne.”

Ten post ma 2 lata. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.