Nie żyje afgańska legenda pokera

Kategoria: Ciekawostki kasynowe | 31 sierpnia 2018

W tym tygodniu zmarł w więzieniu afgański pokerzysta Shekhan Farnood, kończąc tym samym swoje absolutnie fascynujące życie, w którym przeszedł od zwycięzcy bransoletki do szefa Kabul Bank i finalnie do więźnia. Jego kariera rozpoczęła się w 2002 roku, w którym wygrał blisko 590 tysięcy dolarów. Jego szczytowy moment przyszedł w 2008 roku, w którym to pokonał Phila Ivey’a, Howarda Lederera i Jeffa Lisandro, aby koniec końców wygrać bransoletkę WSOPE wraz z nagrodą w wysokości 140 tysięcy dolarów. Poza swoimi pokerowymi wyczynami Farnood prowadził bank w Kabulu, pełnił funkcję prezesa Pamir Airways, a także prowadził działalność gospodarczą poza Rosją, która dokonała transakcji zgodnych z szariatem.

Farnood został aresztowany w 2011 roku za prowadzenie programu Ponzi, który sam w sobie ukradł 800 milionów dolarów, które później zostały przeznaczone na odbudowę Afganistanu. Podobno ukradł pieniądze na sfinansowanie rozległych wyjazdów i zakup gruntów w innych krajach. Został skazany na 5 lat więzienia wraz z nakazem zwrotu skradzionych pieniędzy. W trakcie wyroku otrzymał jeszcze dłuższy wyrok, gdy okazało się, że bank był fikcją.

Zhańbiony gracz zmarł na chorobę serca. Dokładny wiek HI był nieznany, ale mówi się o 57 latach.

Ten post ma 12 miesięcy. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.