Zmiany w USA ws. bettingu

Kategoria: Ciekawostki kasynowe | 15 maja 2018

W dzisiejszej wielkiej decyzji Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uchylił ustawę o zawodowej i amatorskiej ochronie sportu, uznając ją za niekonstytucyjną i otwierając kraj na zalegalizowane i regulowane zakłady sportowe. Sprawa została zepchnięta do Sądu Najwyższego po tym, jak New Jersey zalegalizował zakłady sportowe w granicach ich państwa. NCAA i profesjonalne ligi sportowe w kraju od razu zareagowały, twierdząc, że prawo New Jersey narusza PASPA, która jest prawem federalnym. Sąd orzekł większością 6-3 głosów na korzyść New Jersey, stwierdzając, że PASPA jest niezgodna z Konstytucją, ponieważ narusza klauzulę antydemicką zawartą w Konstytucji.

Pisząc w swojej większości opinii, Alito Alito zauważył: “Uprawnienia ustawodawcze przyznane Kongresowi są spore, ale nie są nieograniczone: Konstytucja nadaje Kongresowi nie pełną władzę ustawodawczą, lecz tylko niektóre wymienione moce. Państwa, jak potwierdza Dziesiąta Poprawka, a wyraźnie nieobecny na liście uprawnień przyznanych Kongresowi, jest prawo do wydawania bezpośrednich rozkazów rządom Państw, a doktryna antycommandeering po prostu reprezentuje uznanie tego ograniczenia dla władzy Kongresu. ”

W dalszej części utworu Alito napisał: “Przedmiotowy przepis PASPA, zakazujący państwowej autoryzacji hazardu sportowego, narusza zasadę antydemokratyczną, który jednoznacznie określa, co może i nie może zrobić ustawodawca stanowy. Legalizacja hazardu sportowego wymaga ważnego wyboru politycznego, ale wybór nie należy do nas. Kongres może regulować hazard sportowy bezpośrednio, ale jeśli zdecyduje się tego nie robić, każde państwo może działać samodzielnie.”

Ten post ma 10 miesięcy. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.