Zarobki założycielki bet365 są przerażające!

Kategoria: Ciekawostki kasynowe | 4 grudnia 2018

Według informacji z zeszłego tygodnia fani hazardu dowiedzieli się, że założycielka internetowej firmy bukmacherskiej bet365 zarobiła w zeszłym roku 265 milionów funtów, co jest najwyższą nagrodą dla brytyjskiego business executive.

Denise Coates przejęła gigantyczną wypłatę, która jest podstawową pensją w wysokości 220 004,000 £ oraz dywidendą w wysokości 45 milionów funtów od posiadanych przez nią akcji. Kwota ta wynosi ponad 726 000 £ dziennie i jest ponad 9 500 razy wyższa od średniej brytyjskiej. Zrobiła ponad 27 razy tyle, co Tim Cook, Apple, i 1700 razy więcej niż premier Wielkiej Brytanii.

Wypłata została skrytykowana przez niektórych jako nadmierna, powołując się na chciwość jako główny powód, dla którego wzięła pieniądze od swojej firmy. Ze swojej strony Coates podała, że przychody wzrosły o 25%, a zysk operacyjny wzrósł o 31%.

Mówiąc o swoim odrazie do wypłaty, Luke Hildyard, dyrektor High Pay Centre, powiedział: “Dlaczego ktoś, kto jest już miliarderem, musi wziąć tak nieprzyzwoitą ilość pieniędzy ze swojej firmy? Trudno znaleźć powód poza czystą chciwością.”

“Zapłata tej wielkości nie byłaby możliwa do usprawiedliwienia dla kogoś, kto prowadził działalność bez wątpienia poprawiających życie produktów lub usług, jest podwójnie obraźliwy, gdy przyznano go prezesowi firmy bukmacherskiej w chwili, gdy problem hazardu wymyka się spod kontroli.”

Firma zajmująca się leczeniem uzależnień od hazardu, Addaction CEO, Mike Dixon, również wypowiedziała się na temat wypłaty: “To zdumiewające, że dyrektor generalny jednej firmy hazardowej zarabia 26 razy więcej niż cały wkład branży w leczenie uzależnień. Wiemy, że problem z hazardem dotyczy więcej niż 2 milionów ludzi. Potrzebujemy odpowiedniego podatku od zysków z branży gier hazardowych, aby więcej osób mogło uzyskać pomoc i wsparcie.”

Denise Coates założyła bet365 w 2000 roku i osiągnęła wzrost do wielomiliardowego funta bukmacherskiego online, którego firma kontroluje 93%.

Ten post ma 6 miesięcy. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.