William Hill badany przez ASA

Kategoria: Ciekawostki kasynowe | 18 lipca 2018

Zakłady bukmacherskie bet365 i William Hill są pod szczególną obserwacją po tym, jak mieszkańcy Wielkiej Brytanii złożyli skargi przeciwko nim związane z działaniami reklamowymi i marketingowymi podczas Mistrzostw Świata FIFA 2018 w Rosji.

W trakcie turnieju złożono ponad 115 skarg, a wiele z nich zostało wniesionych przeciwko grupom bukmacherskim. Liczba ta była ponad czterokrotnie większa niż w poprzednim miesiącu, ale de facto spodziewano się tego, biorąc pod uwagę dużą skalę turnieju piłkarskiego. Szczególne obawy wzbudzały reklamy, które oferowały lepsze kursy na krótką sesję czasu. Te promocje są teraz ściśle regulowane nowymi brytyjskimi przepisami dotyczącymi zakładów, które weszły w życie w tym roku.

Krajowe organy nadzoru wydały wytyczne na początku tego roku, które “wyraźnie ostrzegają przed użyciem naglących wezwań do działania, gdy oferowane możliwości hazardowe podlegają znacznemu ograniczeniu czasowemu, na przykład szybkie hasła na dane zdarzenia, tj. obstawiaj teraz i wiele innych, podchwytliwych słówek.

Dochodzenie oficjalnie będzie miało miejsce, natomiast ASA opublikuje wkrótce swoje ustalenia. Jeśli okaże się, że działania były niezgodne z przepisami, reklamodawcy mogą napotkać naganę lub grzywnę i utratę licencji na grę.

Ten post ma 1 rok. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.