Wielkie odszkodowania dla właścicieli automatów?

Kategoria: Kasynowe nowości | 20 września 2015

Z wejściem obecnie obowiązującej w Polsce ustawy hazardowej, czyli w 2009 roku organy państwowe mocno wzięły się za karanie firm posiadających oraz wystawiających swoje automaty do gier w takich miejscach jak sklepy, bary czy inne często odwiedzane przez ludzi miejsca.

Okazuje się, że ta decyzja była zbyt pochopna – a karano wszystkich w taki sam sposób, czyli kara finansowa oraz nakaz zaprzestania dalszej działalności. W związku z tym wiele firm upadło, a jeszcze więcej osób utrzymujących się z hazardu utraciło pracę. Teraz ma się to zmienić – jedna z poszkodowanych spółek poszła do sądu i ten przyznał jej rację! Jest to światełko w tunelu dla poszkodowanych, spodziewamy się wpływaniu wniosków do sądów. Te osoby wygrają, straci na tym budżet państwa – od prac projektowych było wiadome, że ta ustawa nie ma racji bytu, że jest niezgodna z prawem europejskim. Przez złą decyzję urzędników budżet państwa może stracić nawet 6 miliardów złotych.

Co jest ważne dla klientów kasyn internetowych, którzy obawiają się problemów z prawem – dokładnie dzięki temu samemu przepisowi, a mianowicie zakazowi ograniczania konkurencji na terenie Unii Europejskiej można legalnie korzystać z usług operatorów działających legalnie na terenie wspólnoty.