UK: Wielka ilość wyborczych zakładów

Kategoria: Wokół kasyn | 15 kwietnia 2015

Operatorzy zakładów internetowych w Wielkiej Brytanii spodziewają się około 100 000 000 funtów umieszczonych w zakładach dotyczących najbliższych wyborów parlamentarnych. Wybory odbędą się 7 maja, tak więc dni przed wyborami mogą jeszcze zwiększyć prognozowane kwoty.

Aktualne sondaże przeprowadzane w Wielkiej Brytanii nie są w stanie wyłonić głównego faworyta do zwycięstwa. Dwie największe partie czyli konserwatyści oraz Partia Pracy idą łeb w łeb w sondażach przedwyborczych. Mniejsze partie nie walczą o zwycięstwo, a cenne mandaty do brytyjskiego parlamentu. Przedstawiciele operatorów kasyn mówią jednym głosem, że wyniki sondaży oraz obstawiane wyniki dają inny obraz szans przedwyborczych, w zakładach przyjmowanych dominuje jedna partia – większość graczy obstawia zwycięstwo konserwatystów. Profesor Leighton Vaughan Williams, który został poproszony o komentarz na tezę: zakłady bukmacherskie są lepszym źródłem poparcia stwierdził, że nie koniecznie jest to lepsze źródło, ale może być traktowane na równi z sondażami. Deklarowane poparcie przez osobę, która zawarła zakład jest pewne, ponieważ zainwestował pieniądze, potwierdzające jego przekonania. W sondażach pod uwagę brane są opinie osób, które mogą wielokrotnie zmieniać swoje preferencje w zależności od tego czym konkretna partia będzie kusić wyborców.

Taka forma weryfikacji przekonań politycznych jest bardzo popularna w Wielkiej Brytanii. Jest to świetna zabawa dla ludzi pasjonujących się politykom, a przy okazji jest to dobry materiał do analizy dla naukowców.