SkyBet zapłaci milion funtów za własne błędy

Kategoria: Ciekawostki kasynowe | 18 kwietnia 2018

Internetowa strona bukmacherska SkyBet została obciążona grzywną w wysokości 1 miliona funtów przez B rytyjską Komisję ds. Hazardu po tym, jak nie przestrzegała krajowych przepisów dotyczących samowykluczenia. Firma miała wewnętrzne awarie, dzięki którym 50 tysięcy wykluczonych graczy otrzymało oferty od działu promocyjnego. Co gorsza, 700 graczy było w stanie otwierać podwójne konta, mimo, że znajdowali się de facto liście samowykluczenia. Ponadto, blisko 37 tysięcy graczy nie dostało zwrotu funduszy, który następuje automatycznie po zamknięciu swojego konta. Brzmi z pewnością śmiesznie, ale czy to samo mogą powiedzieć ich klienci?

Cała kara wyniesie 1 milion i 8600 funtów, z czego 750 tysięcy funtów zostanie przekazane na przeróżne cele charytatywne.

Wypowiadając się na temat całej sytuacji jak i grzywny, Richard Watson z UKGC powiedział: “To była poważna porażka, dotykająca tysiące potencjalnie wrażliwych klientów, a kara za 1 mln GBP powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich firm hazardowych.

“Ochrona konsumentów przed szkodami wynikającymi z hazardu jest dla nas priorytetem, a tam, gdzie widzimy, że operator nie odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa swoim klientom, podejmujemy zdecydowane działania.

“SkyBet szybko zgłosił nam problemy, współpracował z nami i poważnie potraktował to dochodzenie” – kończy.

Ten post ma 1 rok. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.