Skrill stawia na bezpieczeństwo

Kategoria: Wokół kasyn | 19 lutego 2016

Skrill to popularny system umożliwiający dokonywanie płatności za pośrednictwem internetu. Od lat umożliwiał również bezpieczne transakcje klientom kasyn sieciowych, którzy chcieli zachować anonimowość i nie udostępniali swojego numeru karty podczas rejestracji. Niestety w ostatnim czasie głośno było o włamaniach na konta Skrill, z których natychmiast ginęły zgromadzone środki. W takiej sytuacji serwis postanowił zadziałać błyskawicznie i wprowadził nowe zabezpieczenia.

Posiadacze kont w serwisie Skrill zostali poproszeni o to, by bezzwłocznie wprowadzić na swoich kontach nowe rodzaje zabezpieczeń, które udostępniono bezpłatnie. Chodzi przede wszystkim o token bezpieczeństwa (chodzi tu o uwierzytelnienie dwuskładnikowe), który wcześniej w formie bezpłatnej był dostępny tylko dla klientów VIP. Kod do wpisania jest generowany przez zainstalowaną na smartfonie aplikację Google Authenticator. Jednak również ona jest darmowa, nie ma więc mowy o przeniesieniu na dotychczasowych użytkowników jakichkolwiek kosztów.

Oprócz tokena administratorzy Skrilla proszą by klienci w ciągu 24 godzin od otrzymania powiadomienia zmienili na swoich kontach hasła dostępu.