Rządowe Danske Spil i Netent łączą siły

Kategoria: Kasynowe nowości | 2 kwietnia 2015

Mamy dla was coś bardzo ciekawego, co funkcjonuje w Unii Europejskiej, należy do rządu i świetnie prosperuje – duńska firma hazardowa Danske Spil. Jest to doskonały przykład funkcjonowania hazardu w państwowej spółce.

O Danske Spil można pisać wiele, ponieważ jest członkiem światowej grupy Lottery Association, jednej z największych organizacji hazardowych. O Danske Spil nie piszemy bez powodów, właśnie została podpisana umowa pomiędzy tym kasynem a dostawcą oprogramowania Netent. Umowa dotyczy dostarczania treści do kasyna. W tym momencie moglibyśmy zakończyć pisanie tego newsa, ale nie możemy się powstrzymać od komentarza. Jeżeli w Danii, bogatym, dobrze ułożonym kraju, można legalnie uprawiać hazard w internecie i państwo czerpie z tego zyski, to czemu nie można zrobić tak w Polsce? Przecież zabraniając w dużym cudzysłowie grać w kasynach internetowych nasz budżet mocno cierpi, nie możemy w legalny sposób płacić podatków, jak również pieniądze, które zostawiamy w kasynach odchodzą do innych krajów, które są zdecydowanie bogatsze. Czy nie jest to dziwne, kto ma w takim układzie interes?

Oczywiście sam hazard w Polsce nie poprawi kondycji naszej ojczyzny, ale jest jednym ze środków, dzięki którym to państwo i gracz mogą być zadowoleni i bogatsi. Nie ma równie prostej i dochodowej branży jak hazard z perspektywy zwykłego człowieka, oczywiście dużo zależy od szczęścia, ale jednak wysokie wygrane padają częściej niż w legalnych loteriach.