Rosyjski rząd “zabiera się” za Bitcoinowców

Kategoria: Wokół kasyn | 17 marca 2016

Rosyjski rząd chce zdelegalizować Bitcoin i podobne wirtualne waluty. Przyłapanym na gorącym uczynku Rosjanom może grozić nawet do 7 lat więzienia. Jak donoszą źródła, Federacja Rosyjska bierze pod uwagę możliwość zdelegalizowania wirtualnych walut takich jak Bitcoin.

Rosyjski wymiar sprawiedliwości ma zamiar walczyć z rozpowszechnianiem kryptowaluty ponieważ może ona być wykorzystywana do celów przestępczych, m.in. do prania brudnych pieniędzy. Ministerstwo Finansów stworzyło projekt nowej ustawy, która przewiduje dla użytkowników Bitcoin karę 4 lat więzienia i 4000 rubli grzywny. Jeszcze wyższą kara zagrożeni są ci, którzy handlują przy użyciu wirtualnej waluty – im grozi 6 lat więzienia i grzywna nawet do miliona rubli. Najwyższy wymiar kary może grozić bankom i instytucjom finansowym – nawet 7 lat więzienia i 2,5 miliona rubli grzywny.

Przypominamy, że Bitcoin ma miliony użytkowników na całym świecie. System jest otwarty i nie podlega regulacjom żadnego Państwa. System prywatności kryptowaluty pozwala wykorzystywać ją do celów niezgodnych z prawem. Z tego powodu wiele krajów na świecie podjęło kroki do zwalczania alternatywnych systemów finansowych.

Ten post ma 3 lata. Jeśli jest to promocja, to możliwe, że jest już ona nieaktualna. Aktualne promocje znajdziesz po prawej stronie oraz w najnowszych wiadomościach.