Pozytywne zmiany w polskiej ustawie hazardowej

Kategoria: Kasynowe nowości | 23 sierpnia 2015

Od wielu miesięcy przyglądaliśmy się wszelkim pracom nad nową ustawą hazardową, na bieżąco informowaliśmy was na co będzie można liczyć. Ostatecznie nie doczekamy się w tym roku nowej ustawy hazardowej, ale w ostatnich dniach pełnienia swoich obowiązków były już prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał nowelizację, która wprowadzi chociaż odrobinę normalności.

Jak wiecie gry hazardowe są w Polsce legalne, mimo wszelkiej maści ostrzeżeń przed wysokimi karami finansowymi dla graczy, a nawet pozbawieniem wolności. Tak naprawdę jedyne za co mogą być ścigani gracze kasyn online to niezapłacone podatki w Polsce, ale to też nie znaczy, że jesteśmy na straconej pozycji. Jesteśmy w Unii Europejskiej, którą można lubić lub nie, z którą można się zgadzać lub nie zgadzać, ale w przypadku hazardu wspólnota ta ma bardzo zdrowe podejście. W grach hazardowych od dawna widzimy duże przychody do budżetu od wygranych, od opłat licencyjnych i innych zmiennych. Prawo unijne nakazuje równy dostęp do usług świadczonych na terenie Unii Europejskiej, również w przypadku gier hazardowych. Jest to gwarancja dla Polaków, dzięki której mogą się czuć bezpiecznie w europejskich kasynach. Najważniejsza zmiana, tak naprawdę jedyna istotna zmiana, która zostanie wprowadzona to brak przymusu posiadania siedziby w Polsce – Europejscy operatorzy będą mogli u nas legalnie prowadzić swoją działalność.

Dzięki temu jednemu zapisowi zyskają wszyscy, a na pewno budżet naszego kraju. Jest to dobry krok do przodu, ale dalej liczymy na zupełnie nowe przepisy, nad którymi będzie pracować nowo wybrany rząd oraz prezydent Andrzej Duda, który dopiero co został zaprzysiężony. W przypadku pojawienia się nowych informacji możecie jak zawsze na nas liczyć – napiszemy o tym.

Ten post ma 4 lata. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.