Pozytywna współpraca sklepu Apple z Norwegami

Kategoria: Ciekawostki kasynowe | 3 sierpnia 2018

W tym tygodniu okazało się, że grupa komputerowa Apple zgodziła się na pobieranie nielicencjonowanych aplikacji hazardowych ze sklepu App Store w krajach, które ograniczają dostęp do oprogramowania nieobjętego regulacją danego państwa.

Norweski Urząd ds. Hazardu zażądał, aby firma Apple usunęła aplikacje w sklepie App Store, ponieważ wiele firm oferowało je w tym kraju pomimo braku licencji. Obecnie tylko dwie firmy, Norsk Tipping i Norsk Rikstoto, są usankcjonowane, aby oferować zakłady online w tym kraju. Po zapoznaniu się z listem Apple zgodził się na tę prośbę i ściągnął wszystkie aplikacje offshore.

Ruch ten jest chwalony przez NGA jako metoda ochrony graczy przed nałogiem, chociaż jest to prawdopodobnie także sposób na utrzymanie części pieniędzy postawionych na platformach morskich w kraju. Grupy międzynarodowe co roku wyrzucają miliony dolarów w niesankcjonowanych zakładach w jurysdykcji, a organ nadzoru szukał sposobów, aby je powstrzymać, nawet idąc tak daleko, jak uchwalenie przepisów ograniczających reklamowanie usług offshore w kraju.

W rozmowie z iGamingBusiness, starszy doradca NGA, Frank Hoff Hana, powiedział: “Uzależnienie od hazardu jest poważne i często powoduje, że ludzie tracą więcej pieniędzy niż mogą sobie pozwolić. Norweski Urząd ds. Hazardu działa, aby zapobiegać uzależnieniu od hazardu i jego negatywnym konsekwencjom, takim jak utrata pieniędzy i problemy społeczne.”

Ten post ma 9 miesięcy. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.