Poznaliśmy finansowe wyniki Netent za 2014 rok

Kategoria: Kasynowe nowości | 9 kwietnia 2015

Właśnie udało się nam zdobyć najnowsze, pełne sprawozdanie finansowe firmy Netent – największego developera z branży hazardowej. Porównując wyniki Netent do konkurencji możemy zaobserwować trend wzrostu we wszystkich przypadkach, wszyscy czołowi producenci oprogramowania zarabiają coraz więcej, przeprowadzają coraz to więcej transakcji, co pokazuje jak szybko rozwija się ten rynek.

Netent jako szwedzka firma musi rozliczać się w swojej walucie narodowej i w tej wersji zostało przedstawione sprawozdanie. Warto wspomnieć o IV kwartale ubiegłego roku, który to nie był jeszcze w pełni rozliczony. Kategoria:ł on najlepszym kwartałem w 2014 roku dla Netent. Przychody wzrosły o 33,8% do 1,81 mld SEK. Zysk operacyjny wyniósł 44,5%, co jest jednym z najlepszych wyników wszystkich firma zajmujących się hazardem. Zysk Netent po opodatkowaniu wyniósł 53,5 mln SEK. Przejdźmy więc do rocznego podsumowania. Wzrost przychodów o 35% do 6,37 mld SEK, zysk operacyjny to aż 45,6%. Netent osiągnęło marżę operacyjną na poziomie 30,7%, co jest dwuprocentowym wzrostem w stosunku do roku 2013. Łączny zysk po opodatkowaniu wyniósł 243,2 mln SEK, co jest wzrostem aż o 76 000 000 SEK od roku 2013.

Wysokie wyniki Netent są spowodowane niesłabnącym zainteresowaniem wśród graczy, gry produkowane przez Netent są pożądane przez wszystkie kasyna internetowe. W roku 2014 firma ta nawiązała współpracę z aż 28 kasynami, żadna konkurencyjna firma nie może pochwalić się tak dobrym wynikiem. Nie bez znaczenia było wejście na rynek włoski, gdzie Netent z marszu podbiło serca Włochów. Ponadto ciągły rozwój technologii i wyznaczenie nowych dróg rozwoju dla hazardu spowodowały, że Netent może się pochwalić tak dobrymi wynikami.