Ponad 6 milionów funtów kary dla William Hill

Kategoria: Wokół kasyn | 24 lutego 2018

To o czym za chwilę poinformujemy nie zdarza się codziennie, a tym bardziej w tak potężnej firmie. W tym tygodniu brytyjski zespół William Hill został ukarany ogromną grzywną w wysokości 6,2 miliona funtów za to, że nie udało mu się zapobiec praniu brudnych pieniędzy i ochrony dla graczy. Kara została ustalona przez brytyjską Komisję ds. Hazardu, która ujawniła, iż firma oferująca gry hazardowe odniosła wielką porażkę w swoim systemie i nie odnotowała prania brudnych pieniędzy.

Regulator twierdzi, że kierownictwo wyższego szczebla w firmie Will Hill nie zatrudniało odpowiedniej liczby pracowników, aby zapewnić skuteczne stosowanie przepisów. W wyniku naruszeń pieniądze prało blisko dziesięciu klientów William Hill, co przyniosło tej firmie dochody w wysokości 1,2 miliona funtów.

Kara za złamanie przepisów wynosi 5 milionów funtów. Ponadto firma będzie musiała przelać również 1,2 miliona funtów, które zarobili na transakcjach.

“Wykorzystamy pełen zakres naszych uprawnień w zakresie egzekwowania prawa, aby hazard stał się sprawiedliwszy i bezpieczniejszy.Jest to systemowa porażka w William Hill, która trwała prawie dwa lata, a dzisiejszy pakiet kar – która może przekroczyć 6,2 miliona funtów – odzwierciedla wagę naruszeń. ” – mówi Neil McArthur, dyrektor wykonawczy UKGC

“Firm hazardowe nie mogą dopuszczać do takich sytuacji. Muszą być pewne, skąd pochodzą pieniądze.” – kończy.

Ten post ma 1 rok. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.