Polscy pokerzyści dali popis

Kategoria: Wokół kasyn | 7 kwietnia 2015

Jakiś czas temu pisaliśmy o nowościach w planowanym ustawodawstwie dotyczącym pokera. Idą zmiany ku lepszemu, dlatego też przygotowaliśmy relację z ostatniego turnieju pokera, który przez dwa tygodnie trwał na Malcie. Turniej szczególny, bo błyszczeli Polacy z Dzmitrym Urbanovichem na czele.

Zacznijmy od popisów najlepszego obecnie polskiego pokerzysty Dzmitra Urbanovicha, a ten gracz ma się czym chwalić. Jako pierwszy gracz w długiej już historii rozgrywek EPT odniósł aż cztery zwycięstwa w trakcie trwania jednego turnieju. Gracz ten przybył na Maltę prosto z Widnia, z turnieju serii WPT, już pierwsza gra w której uczestniczył okazała się wielkim sukcesem. Wygrał turniej High Roller z wpisowym 25 500 euro, gdzie zdobył 573 300 euro! Po zakończeniu tego wydarzenia dołączył do 1000 deep – stack turbo, gdzie pokonał 156 pokerzystów i wzbogacił się o 35 200 euro. Kolejny turniej podczas tego wydarzenia na Malcie był równie owocny, a Dmitry okazał się ponownie bezkonkurencyjny. Pozostałe dwie wygrane były mniej imponujące w wysokości wygranych, ale to nie ma znaczenia. Pokazuje to, że samo szczęście podczas zabawy w pokera nie wystarczy, ważniejsze są umiejętności, których Dzmitry Urbanovich jest niewątpliwym posiadaczem.

W finałowym Main Event wystąpiło aż dwóch Polaków, co jest również najlepszym osiągnięciem w historii dla polskich pokerzystów. Dominik Pańka zajął trzecie miejsce i wzbogacił się o 350 000 euro. Malta była wyjątkowo szczęśliwa dla Polaków, łącznie zgarnęli ponad 7 000 000 euro!