Pokerzyści walczą o legalizację gry na pieniądze

Kategoria: Wokół kasyn | 20 marca 2015

Mamy dla was dobrą wiadomość zapowiadająca przyszłe zmiany w polskim prawie. Tym razem będzie to pokazowy turniej gry w pokera, który ma pokazać jaką grą jest poker. Autorem inicjatywy jest Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Efektywnej Regulacji Gry w Pokera Artur Górczyński.

Pan Artur Górczyński od wielu lat walczy ze zmianami w prawie postrzegającymi grę w pokera jako czysty hazard. Oczywiście poker to świetna szansa na zarobienie pieniędzy, ale wymaga też wielu umiejętności. Stąd wnioski, że poker powinien być traktowany jako gra sportowa, wtedy będzie można legalnie organizować turnieje pokerowe na terenie naszego kraju. Nie jest to pierwsza inicjatywa tego typu, już w zeszłym roku było blisko utworzenie podobnego wydarzenia, które miało odbyć się w sejmie. Niestety ówczesna marszałek sejmu nie wyraziła zgody na tego typu wydarzenie. Tym razem impreza zostanie zorganizowana w warszawskim hotelu Hilton, na terenie którego mieści się Olympic Casino. Turniej pokerowy został zapowiedziany na kwiecień, trwają ostatnie uzgodnienia odnośnie dnia w którym się odbędzie – organizatorom zależy na ściągnięciu najlepszych polskich pokerzystów. Impreza będzie miała charakter charytatywny, wpisowe wyniesie 50 PLN, a pieniądze zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przeznaczone dla kliniki Budzik.

Oprócz turnieju pokazowego na kwiecień zaplanowano dużą konferencję naukową, podczas której zostaną przedstawione problemy dotyczące pokera w Polsce z udziałem wybitnych naukowców, specjalistów oraz prawników. Nadchodzi czas zmian!

Ten post ma 4 lata. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.