Podwójne zabójstwo w kenijskim kasynie

Kategoria: Wokół kasyn | 15 lutego 2016

Kiedy ktoś mówi o tym, że hazard może być niebezpieczny, zazwyczaj ma na myśli uzależnienie od hazardu. Tymczasem historia, która wydarzyła się ostatnio w Nairobi, stolicy Kenii, każe nam traktować te ostrzeżenia o wiele bardziej dosłownie. Negatywnym bohaterem tej historii jest John Mchanga, który trafił do City View Bar and Restaurant Casino w dzielnicy Eastleigh, słynącej z luksusowych hoteli i drogich sklepów.

Mchanga przegrał w kasynie 30 000 szylingów kenijskich, co jest równowartością ok. 300 dolarów amerykańskich. Następnie zwrócił się do kasjera o udzielenie kredytu. Kiedy mu odmówiono, wzburzony hazardzista wyciągnął maczetę i zabił dwóch pracowników kasyna. Pierwszą ofiarą był menadżer kasyna Winfred Mbuvi, drugą ochroniarz James Lutea. Kiedy kolejny pracownik ochrony, Kevin Ogada, chciał powstrzymać Mchangę, również został cięty maczetą, na szczęście przeżył i służbom medycznym udało się go uratować.

Historia Mchangi wydaje się już wystarczająco przerażająca, tymczasem to jeszcze nie koniec. Próbującego uciekać zabójcę pochwycono, po długim pościgu ulicami miasta. Zanim na miejscu pojawili się stróże prawa, wzburzony tłum pobił go i ukamienował.