Pensylwania blokuje internetowy hazard

Kategoria: Wokół kasyn | 29 kwietnia 2015

W Stanach Zjednoczonych trwa obecnie nagonka na hazard w internecie. Stany, które kojarzą się z hazardem stacjonarnym uważają, że tracą duże pieniądze na rzecz innych państw, w których operatorzy kasyn oraz zakładów bukmacherskich płacą podatki.

Tydzień temu otrzymaliśmy informację o zakazie hazardu w internecie w stanie Keystone, dzisiaj dotarła do nas informacja, że w stanie Pensylwania również wprowadzono zakaz. Jurysdykcja stanów opiera się na prawie common law, które jest stanowione na podstawie wyroków sądów. Dlatego też ścieżka decyzyjna dla ustawodawców jest wyjątkowo prosta. Thomas Murt, który stoi za legalizacją hazardu w internecie w stanie Pensylwania swoją ustawę złożył również do Kongresu. Bardzo zależy mu na delegalizacji hazardu online na terenie Stanów Zjednoczonych.

Te świeżo wprowadzone zakazy są desperackim poszukiwaniem pieniędzy przez te stany, które mają problemy z wypłacalnością. Autorzy tych inicjatyw mają nadzieję, że gracze przeniosą się do kasyn stacjonarnych, które płacą zdecydowanie większe podatki, co ma przyczynić się do redukcji zadłużenia dla wyżej wymienionych stanów. Jak potoczą się losy hazardu na terenie Stanów Zjednoczonych dowiecie w kolejnych artykułach, które pojawią się w momencie podejmowania kolejnych decyzji. Zachęcamy do regularnego śledzenia naszego serwisu.