O 400 tysięcy niższa kaucja dla Jacka Kapicy

Kategoria: Ciekawostki kasynowe | 19 kwietnia 2018

Trzy tygodnie temu informowaliśmy Was o zatrzymaniu Jacka Kapicy przez prokuraturę. Dnia wczorajszego media obiegły informacje, iż decyzją Sądu Rejonowego w Białymstoku wysokość poręczenia majątkowego wobec byłego wiceministra finansów i szefa Służby Celnej Jacka Kapicy, zostało obniżone z kwoty 500 tysięcy PLN do sumy 100 tysięcy PLN. Cała decyzja wynikła z zaakceptowanego zażalenia, które to złożył obrońca Jacka Kapicy.

„Podstawą decyzji sądu była sytuacja materialna podejrzanego oraz konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania” – podał sąd w informacji prasowej na swojej stronie internetowej.

Ponadto, jak możemy się dowiedzieć ze słów Beaty Wołosik (sędzia w Białymstoku) podejrzany ma uiścić wyżej wymienioną kwotę do dnia 30 kwietnia. Jacek Kapica, który rzecz jasna nie przyznaje się do postawionych mu zarzutów, na Twitterze z radością umieścił poniższy wpis:

“Dziś Sąd przychylił się do mojego wniosku o zmniejszenie poręczenia do wysokości 100 tys zł uznając, że kaucja wyznaczona przez Prokuraturę w kwocie 500 tys zł jest nieadekwatna do mojej sytuacji majątkowej.”

Nie wiemy, czy ta sprawa wymaga dalszych komentarzy. A sam jej koniec może być, jak to zwykle bywa, iście żenujący z perspektywy zwykłych ludzi.

Ten post ma 1 rok. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.