Niemieckie prawo hazardowe jest martwe?

Kategoria: Kasynowe nowości | 29 października 2015

W zeszłym tygodniu doszło do ciekawego wydarzenia na wokandzie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Nie zostawił on suchej nitki na niemieckim prawie hazardowym, a wszystko to przez niemieckiego obywatela pochodzenia tureckiego.

Złożył on skargę na niemiecką ustawę hazardową po tym jak został skazany przez niemiecki sąd za oferowanie zagranicznych stron hazardowych firm prowadzonych na Malcie na terenie swojego baru. Mężczyzna postanowił odwołać się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który przyznał mu rację – według sędziów niemieckie prawo hazardowe łamie jedną z podstawowych zasad na których opiera się Unia Europejska, a mianowicie swobodnej konkurencji wewnątrz wspólnoty.

Trybunał uznał, iż niemieckie przepisy są chaotyczne oraz niemożliwe do skutecznej realizacji. Niemieckie prawo jest tak skonstruowane, aby zdobycie licencji na prowadzenie zakładów graniczyło z cudem. Jesteśmy ciekawi, kiedy podobny wyrok usłyszy Polska – sytuacja jest analogiczna, mamy nadzieję, iż nowa ustawa hazardowa dzięki temu wyrokowi zostanie szybciej wprowadzona – zarówno w Niemczech jak i Polsce.