Netent zainwestuje w swój oddział w Krakowie

Kategoria: Gry Kasynowe nowości | 6 czerwca 2016

Szwedzki Netent to ekipa znana każdemu miłośnikowi internetowych kasyn i gier hazardowych. Właściwie w każdym liczącym się w tej branży miejscu znajdziemy ich produkcje, na czele z takimi tytułami jak Mega Fortune, Starburst czy Cosmic Fortune. Ta uważana za jedną z najlepszych w swoim segmencie rynku firma, otwiera właśnie w Krakowie nowe studio, w którym zamierza zatrudniać polskich grafików, testerów i programistów.

Zdaniem pracowników Netent jest to wybór strategiczny, ponieważ w Krakowie powinno być łatwo o znalezienie wykwalifikowanych pracowników. Do końca 2016 roku Szwedzi planują zatrudnić 45 osób. Jeżeli produkcja gier ruszy zgodnie z planami, w kolejnym roku planowane jest rozszerzenie działalności, co będzie się wiązało z kolejnymi miejscami pracy.

Już teraz specjaliści od rynku pracy twierdzą, że to ogromna szansa dla rozwoju regionu, ponieważ w ślad za Szwedami do Krakowa mogą przybyć kolejne firmy z branży. Tworzenie gier online stało się jednym z najprężniej rozwijających się segmentów rynku IT. Coraz częściej firmom opłaca się otwierać lokalne filie i zatrudniać pracowników tam, skąd pochodzą. W przypadku Netent będzie to już siódme europejskie studio.

Ten post ma 2 lata. Jeśli jest to promocja, to możliwe, że jest już ona nieaktualna. Aktualne promocje znajdziesz po prawej stronie oraz w najnowszych wiadomościach.