Ksiądz-hazardzista przegrał pieniądze parafian

Kategoria: Wokół kasyn | 12 kwietnia 2016

Kanadyjska policja podejrzewa katolickiego księdza z Ontario o sprzeniewierzenie pieniędzy z kościelnego funduszu pomocowego przeznaczonego dla uchodźców. Duchowny miał przegrać równowartość nawet półtora miliona złotych.

O problemach księdza Amera Saki z hazardem jako pierwszy dowiedział się jego biskup przełożony, który zauważył, że z kościelnej kasy zniknęło około pół miliona dolarów kanadyjskich. Ksiądz – hazardzista miał się od razu przyznać do tego, że przegrał te pieniądze uprawiając hazard. Policja prowadzi dalsze czynności w tej sprawie – trwa zabezpieczanie śladów i gromadzenie dowodów, więc ksiądz nie usłyszał jeszcze oficjalnych zarzutów.

Pieniądze z kościelnego funduszu pomocowego miały zostać przeznaczone na pomoc dla przybywających do Kanady uchodźców z innych państw. Co istotne i najbardziej bulwersujące, fundusze pochodziły przede wszystkim ze zbiórek prowadzonych wśród zaangażowanych w tę pomoc parafian.

Ten post ma 3 lata. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.