Komisja hazardowa zakończyła ciasteczkową aferę

Kategoria: Ciekawostki kasynowe | 17 kwietnia 2018

W tym tygodniu Brytyjska komisja do spraw Gier Hazardowych nałożyła karę grzywny na właściciela Sun Bets wysokości 84 tysięcy funtów. Wszystko za jego rolę, którą odegrał w ciasteczkowym incydencie mającym miejsce zeszłej jesieni. Dla tych, którzy zapomnieli tę jakże zabawną sytuacje, przypominamy o bramkarzu drużyny Ashton, Wayne Shaw, który zjadł w zeszłym sezonie kukurydzianą pastę (zwaną tortem w Anglii) podczas pucharowego meczu przeciwko klubowi z Premier League – Arsenalowi. Zakłady Sun zaoferowały dziwny kurs wynoszący @8.0 na zakład, aby Shaw, człowiek o wadze 300 kilo, zjadł ciasto podczas meczu. Jak się później okazało, ‘piłkarz’ rzeczywiście zjadł całe ciasto, co doprowadziło do spekulacji, że on i bukmacher pracowali w porozumieniu.

Komentując całą sprawę, Richard Watson, dyrektor ds. Programu Komisji ds. Gier hazardowych w Wielkiej Brytanii, powiedział: “Nowatorskie rynki bukmacherskie, takie jak rynek Tabcorp UK, oferowane podczas zeszłorocznego meczu FA Cup pomiędzy Sutton United i Arsenalem, mogą wydawać się trochę zabawne, ale konsekwencje były poważne – może to skłonić kogoś do popełnienia czynu przestępczego lub naruszyć zasady organu zarządzającego sportem.”

Trochę nam to przypomina bieganie na golasa w meczach polskiej Ekstraklasy. Pamiętacie?

Ten post ma 1 rok. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.