Kolejna kontrowersyjna akcja Paddy Power

Kategoria: Kasynowe nowości | 12 lipca 2015

Paddy Power po raz kolejny zwrócił na siebie uwagę swoją najnowszą kampanią reklamową, która jest opatrzona hasłem “Immigrants, jump in the back! (but only if you’re good at sport)” oraz zdjęciem przedstawiającym wielu znanych sportowców, którzy znani są jako Anglicy, a ich pochodzenie jest zagraniczne.

Jest to odzew bukmachera na trwające prace legislacyjne toczące się w angielskim parlamencie. Sprawa imigrantów budzi wiele zastrzeżeń społeczeństwa wyspiarzy, uważają że zabierają oni rodowitym Anglikom miejsca pracy oraz psują wysokość wynagrodzeń godząc się na niskie płace. Bukmacher Paddy Power postanowił wykorzystać ten fakt w swojej najnowszej kampanii reklamowej i do udziału zaprosił kilka znanych twarzy sportu, którzy legitymują się angielskim paszportem, ale pochodzą z innych części świata. Na bilbordach występują między innymi piłkarz Raheem Sterling, który jest Jamajczykiem czy też słynny lekkoatleta Mo Farah, który pochodzi z Somalii. Aby akcja miała sens i była odbierana jako żartobliwa do udziału w sesji zdjęciowej zaproszono również tenisistę Andy’ego Murraya, który posiada obywatelstwo brytyjskie, ale jest Szkotem.

Akcja jest odbierana bardzo skrajnie – jedni pokazują, że jest to świetne zobrazowanie poglądów społeczeństwa, czyli coś na zasadzie: jesteś rozpoznawalny, lubiany, zostań, cała reszta niech wraca do domu. Z drugiej strony wiele środowisk postanowiło zdecydowanie skrytykować Paddy Power. Przedstawiciele bukmachera uważają, że konwencja miała być zabawna i wielu ludzi zrozumiało przekaz, a kwestia poczucia humoru jest bardzo subiektywna. Wszyscy urażeni zostali przeproszeni, ale Paddy Power nie ma zamiaru rezygnować z kontynuowania tej kampanii.

Ten post ma 4 lata. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.