Kasyna Korei Północnej śledziły sąsiadów z południa

Kategoria: Kasynowe nowości | 13 września 2015

Północnokoreański reżim w oryginalny sposób wykorzystywał swoje służby wywiadowcze do inwigilacji sąsiadów. Jedna z jednostek wywiadu Korei Północnej miała prowadzić nielegalne strony hazardowe, gdzie gracze z Korei Południowej mieli się rejestrować i udostępniać swoje dane. Okazało się, że wywiad posiadał kilkanaście kasyn internetowych, które pozwalały monitorować działania mieszkańców Południa.

Oba kraje już od 65 lat są w stanie wojny i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości udało się załagodzić konflikt. Obie strony robią wszystko co może uprzykrzyć życie sąsiadom, a północnokoreański sposób prowadzenia działań był wielce oryginalny. Informacje te pochodzą od agencji prasowej. Wiemy z nich, że ten proceder odbywał się od 2013 roku i został zauważony dopiero kilka dni temu. Akcja wywiadu Korei Północnej nosiła nazwę Poker Game Saver.

Strony zostały już zablokowane, a obecnie służby specjalne Korei Południowej szacują jak dużo zarobiła agencja wywiadowcza dla swojego kraju. Na pewno nie są to małe kwoty, prawdopodobnie ich wysokość nigdy nie zostanie ujawniona.