Irlandia zmienia hazardowe prawo

Kategoria: Wokół kasyn | 27 kwietnia 2015

Europejska “wiosna” hazardowa coraz mocniej daje o sobie znać i docierają do nas kolejne ważne informacje z państw Unii Europejskiej. Tym razem swoje regulacje przygotowała Irlandia Południowa. Regulacje prawne o których za chwilę przeczytacie mogłyby zostać z powodzeniem zrealizowane w Polsce.

W chwili obecnej prawo w Irlandii jest zdecydowanie bardziej liberalne niż w Polsce, ale nie stoi to na przeszkodzie w ulepszaniu czegoś co już dobrze funkcjonuje. Co prawda zmieniają się stawki podatkowe dla operatorów kasyn i zakładów bukmacherskich, ale dzięki temu pojawiają się również szersze możliwości reklamowania swoich produktów. Walka o nową ustawę hazardową trwała aż trzy lata, została już zatwierdzona przez rząd, do pełni sukcesu brakuje jedynie podpisu prezydenta, który zapowiedział, że podpisze ten dokument i po jego analizie wnosi, że nie będzie postulować o wprowadzenie poprawek. Nowa stawka podatkowa dla kasyn internetowych wyniesie jeden procent liczony od przychodu netto. W zakładach bukmacherskich stawka ta została ustalona na poziomie 15%. Jest to rozwiązanie zaczerpnięte z Wielkiej Brytanii, gdzie obowiązują identyczne stawki podatkowe.

Nowe regulacje prawne stawiają przed firmami hazardowymi również nowe wymagania. Teraz każdy operator co dwa lata będzie musiał ubiegać się o licencję na prowadzenie swojej działalności na terenie Irlandii. Niepodporządkowanie się do wymagań licencyjnych może zostać ukarane grzywną w wysokości 300 000 euro. Nowa ustawa zacznie obowiązywać od 1 sierpnia 2015 roku.