Historyczna wygrana w loterii Powerball

Kategoria: Pozostałe | 15 stycznia 2016

Loteria Powerball to od kilku dni jeden z najważniejszych tematów w światowych mediach. Nic w tym dziwnego. W środę doszło bowiem do historycznego wydarzenia. Właścicieli znalazła rekordowa wygrana w wysokości 1.586 miliarda dolarów. Nikt wcześniej nie wygrał takiej, a nawet zbliżonej do niej sumy.

Sześć liczb prawidłowo wskazały trzy osoby i to między nich podzielona zostanie ta zawrotna suma pieniędzy. Ostatecznie na konto zwycięzców trafi jednak sporo mniej, gdyż sporą część “skasuje” Fiskus. Dochód pochodzący z wygranej na loterii w USA obłożony jest bowiem podatkiem w wysokości 39.6%. Zamiast 528 milionów dolarów, każdemu z trzech szczęśliwców pozostanie “jedynie” 318 milionów. Stanie się tak w przypadku, jeśli zdecydują się oni odebrać swoją wygraną od razu. Mogą jednak zapłacić mniejszy podatek jeśli zgodzą się rozłożyć wypłatę nagrody na wypłacane przez 30 lat raty.

Skalę szczęścia świeżo upieczonych milionerów doskonale podkreślają statystyki. Szansa trafienia sześciu zwycięskich liczb wynosi 1 do 292,2 miliona. To oznacza, że statystycznie łatwiej zostać prezydentem USA a nawet… świętym.

Dodano: 15 stycznia 2016   Kategoria: Pozostałe