Zablokowane strony kasyn? Zobacz nasz tutorial i obejdź blokady w moment

Kategoria: Do poczytania | 9 lutego 2018

Niestety tylko nieliczne firmy na naszym rynku decydują się na uruchomienie alternatywnych adresów swoich stron. Są to najczęściej globalne marki jak bet-at-home czy Unibet, natomiast mniejsze spółki, które nie mogą działać w Polsce na swojej rodowitej domenie, wymagają od graczy zmiany DNS. Gdy już pozytywnie poradzimy sobie z tą operacją, płynne i komfortowe korzystanie z zablokowanych przez nasz rząd stron będzie miłą codziennością.

Na początek, językiem oficjalnym powiedzmy sobie, czym w istocie jest DNS?

Domain Name System (DNS, pol. „system nazw domenowych”) – system serwerów, protokół komunikacyjny oraz usługa obsługująca rozproszoną bazę danych adresów sieciowych. Pozwala na zamianę adresów znanych użytkowników Internetu na adresy zrozumiałe dla urządzeń tworzących sieć komputerową.

I w tym momencie możemy swobodnie przejść do konkretów, które postaramy się przedstawić w najprostszy możliwy sposób.

1. Otwieramy panel sterowania, następnie wchodzimy w sekcje Centrum sieci i udostępniania

2. Otwieramy zakładkę zmień ustawienia karty sieciowej

3. Klikamy prawym przyciskiem myszki na nasze połączenie

4. Protokół TCP/IPv4 – czyli protokół internetowy w wersji 4. Dla neostrady może być to protokół w wersji 6

5. We właściwościach protokołu 4 zmieniamy adres na preferowany 8.8.8.8 lub alternatywny 8.8.4.4. Dla protokołu w wersji 6, adresem preferowanym będzie 2001:4860:4860::8888, natomiast alternatywnym 2001:4860:4860::8844

Dorzucamy trzy proste zrzuty ekranu w celu rozwiania wątpliwości, czy robicie to dobrze.

Wejście w panel sterowania

Wejście do połączenia

Ostatni krok z protokołem

Dzięki temu zabiegowi będziemy korzystać z DNS od Google. W przypadku dalszych problemów z dostępem do stron zalecane jest standardowe wyczyszczenie ciasteczek. Jeśli natomiast używana przez nas przeglądarka zapisuje stare DNS, należy w opcji “Uruchom” w Windowsie wpisać cmd następnie ipconfig /flushdns i enter.

Sprawa jest już dużo prostsza jeśli chodzi o nasze smartfony. Urządzenia działające na Androidzie oraz iOS ustawimy w bardzo prosty sposób.

Android

Przechodzimy do ustawień WiFi, następnie klikamy na sieć z którą jesteśmy połączeni. Po chwili przytrzymania wchodzimy w pokaż opcje zaawansowane i zmieniamy ustawienia IP z DHCP na statyczne. Ustawiamy standardowy adres na preferowany 8.8.8.8 lub alternatywny 8.8.4.4 i zapisujemy jako gotowe.

iOS

W iOS wygląda to podobnie, tyle, że z pominięciem zmiany ustawień IP z DHCP. Po kliknięciu na sieć z jaką jesteśmy połączeni, należy wpisać adres preferowany bądź alternatywny. Należy pamiętać jedynie, że adresy muszą być od siebie oddzielone przecinkiem.

W kwestii zmiany IP poprzez VPN nie jesteśmy fanami darmowych programów. Są one mocno przeciążone i nie zawsze dają dobre efekty. Płatne programy, jak chociażby Private Internet Access, na pewno lepiej spełniają swoją role.

Ten post ma 12 miesięcy. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.