Zablokowane strony kasyn? Zobacz nasz tutorial i obejdź blokady w moment

Kategoria: Ciekawostki kasynowe | 9 lutego 2018

Niestety tylko nieliczne firmy na naszym rynku decydują się na uruchomienie alternatywnych adresów swoich stron. Są to najczęściej globalne marki jak bet-at-home czy Unibet, natomiast mniejsze spółki, które nie mogą działać w Polsce na swojej rodowitej domenie, wymagają od graczy zmiany DNS. Gdy już pozytywnie poradzimy sobie z tą operacją, płynne i komfortowe korzystanie z zablokowanych przez nasz rząd stron będzie miłą codziennością.

Na początek, językiem oficjalnym powiedzmy sobie, czym w istocie jest DNS?

Domain Name System (DNS, pol. „system nazw domenowych”) – system serwerów, protokół komunikacyjny oraz usługa obsługująca rozproszoną bazę danych adresów sieciowych. Pozwala na zamianę adresów znanych użytkowników Internetu na adresy zrozumiałe dla urządzeń tworzących sieć komputerową.

I w tym momencie możemy swobodnie przejść do konkretów, które postaramy się przedstawić w najprostszy możliwy sposób.

1. Otwieramy panel sterowania, następnie wchodzimy w sekcje Centrum sieci i udostępniania

2. Otwieramy zakładkę zmień ustawienia karty sieciowej

3. Klikamy prawym przyciskiem myszki na nasze połączenie

4. Protokół TCP/IPv4 – czyli protokół internetowy w wersji 4. Dla neostrady może być to protokół w wersji 6

5. We właściwościach protokołu 4 zmieniamy adres na preferowany 8.8.8.8 lub alternatywny 8.8.4.4. Dla protokołu w wersji 6, adresem preferowanym będzie 2001:4860:4860::8888, natomiast alternatywnym 2001:4860:4860::8844

Dorzucamy trzy proste zrzuty ekranu w celu rozwiania wątpliwości, czy robicie to dobrze.

Wejście w panel sterowania

Wejście do połączenia

Ostatni krok z protokołem

Dzięki temu zabiegowi będziemy korzystać z DNS od Google. W przypadku dalszych problemów z dostępem do stron zalecane jest standardowe wyczyszczenie ciasteczek. Jeśli natomiast używana przez nas przeglądarka zapisuje stare DNS, należy w opcji “Uruchom” w Windowsie wpisać cmd następnie ipconfig /flushdns i enter.

Sprawa jest już dużo prostsza jeśli chodzi o nasze smartfony. Urządzenia działające na Androidzie oraz iOS ustawimy w bardzo prosty sposób.

Android

Przechodzimy do ustawień WiFi, następnie klikamy na sieć z którą jesteśmy połączeni. Po chwili przytrzymania wchodzimy w pokaż opcje zaawansowane i zmieniamy ustawienia IP z DHCP na statyczne. Ustawiamy standardowy adres na preferowany 8.8.8.8 lub alternatywny 8.8.4.4 i zapisujemy jako gotowe.

iOS

W iOS wygląda to podobnie, tyle, że z pominięciem zmiany ustawień IP z DHCP. Po kliknięciu na sieć z jaką jesteśmy połączeni, należy wpisać adres preferowany bądź alternatywny. Należy pamiętać jedynie, że adresy muszą być od siebie oddzielone przecinkiem.

W kwestii zmiany IP poprzez VPN nie jesteśmy fanami darmowych programów. Są one mocno przeciążone i nie zawsze dają dobre efekty. Płatne programy, jak chociażby Private Internet Access, na pewno lepiej spełniają swoją role.

Ten post ma 1 rok. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.