Czechy wprowadziły nową ustawę hazardową

Kategoria: Kasynowe nowości | 9 sierpnia 2015

Na początku tego tygodnia sejm Czech przegłosował wprowadzenie nowej ustawy hazardowej. Teoretycznie ustawa pozwala na prowadzenie legalnych gier w internecie, ale na warunkach na które wiele firm nie będzie chciało przystać. Główny powód to astronomicznie wysoki podatek liniowy od hazardu wynoszący aż 35%!

Jest to niewątpliwie najwyższy podatek hazardowy w całej Unii Europejskiej – w niektórych krajach zdarzają się podatki, które zbliżają się do 30%, ale wtedy tak duży podatek jest płacony on wysokich wygranych. Zmiany wprowadzają również limity strat dla graczy. Ucierpią również właściciele automatów ulokowanych w barach i restauracjach – stopniowo będą one usuwane, legalnie można będzie z nich korzystać tylko w specjalnych, licencjonowanych miejscach.

Założeniem ustawy ma zostać zmniejszona liczba graczy, ustawodawca liczy na zwiększenie wpływów do budżetu – tu jesteśmy pewni jednego, na pewno się przeliczy, tego typu zmiany zawsze powodują straty. Liczba legalnych graczy drastycznie spadnie, razem z należnymi podatkami. Gracze zaczną korzystać z kasyn ulokowanych na terenie Unii Europejskiej, aby sprostać wymogom prawa – wtedy czeskie organy nie będą mogły ścigać graczy za nielegalny hazard – operatorzy zakładów nie muszą posiadać licencji w każdym kraju wspólnoty, wystarczy licencja jednego kraju, aby sprostać ten wymóg formalny.

Ten post ma 4 lata. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.