Belgia również walczy z hazardem

Kategoria: Wokół kasyn | 21 czerwca 2017

Osoby odpowiedzialne za regulacje hazardu w Belgii stale dążą do zmniejszenia wpływu reklam dot. serwisów bukmacherskich i kasynowych. Celem działań ma być blokowanie reklam przed 20:00, a jednocześnie akcja ma podjąć wyzwanie aby zmniejszyć promowanie firm hazardowych podczas wydarzeń sportowych.

Proponowane ograniczenia były postulowane przez krajowego ministra sprawiedliwości, ale są za to w pełni wspierane poprzez Belgia Gaming Comission. Reklamy mają być blokowane ze względu na swoją nadmierność w działaniu. Regulatory mają ponadto w planach pobieranie grzywny od operatorów, którzy nie spełniają odpowiednich wymagań.

Mówiąc o całej sytuacji, Rzeczniczka BGC Marjolein Da Paepe powiedział: “Mamy już jasne zasady, ale tak długo, jak nie istnieją jasne zasady dotyczące tego, co można, a czego nie, z trudem jest wywierać ich egzekwowanie.”

MP Belgii, Peter De Decker również skomentował całą sytuacje: “Dla reklamy tytoniu czy alkoholu nie ma ścisłych reguł. Dla nich istnieją normy etyczne. Nie możemy być jednak ślepi na fakt, jakie nieszczęścia u ludzi powoduje hazard.”

Ten post ma 2 lata. Jeśli jest to bonus bez depozytu, to możliwe, że promocja jest już zakończona. Kliknij w link i sprawdź czy jest nadal dostępna.